2024. január 6-án újra népes csapat gyűlt össze, hogy az idei évet is egy kis mozgással, túrával kezdjük, melynek során vármegyénk épített örökségeit is jobban megismerhetjük. Pécsvárad központjából indultunk, és a művelődési ház előtt kerültek átadásra a tavalyi évben legtöbb túrát teljesítők jutalmai.
Ezután a vár felett álló Nagyboldogasszony templomot tekintettük meg. Somogyi Bernadett igen lelkesen vezetett végig bennünket a templomon, és mesélte el a szobrok és liturgikus tárgyak történetét, művészeti értékét. Ezúton is köszönjük a barátságos fogadtatást és a templomok bemutatását. Ami különleges, az az oltárok rokokó aranydíszítései. A máriakéméndi kegytemplom főoltára szinte szakasztott mása a pécsváradinak, és eddig még sehol az országban nem találtunk hasonlót. A képkeret is szinte ugyanez, csak nálunk nem oltárkép, hanem kegyszobor áll benne. (Bár először Kéménden is festmény volt.) A pécsváradi templom kb. 13 évvel épült később, mint a kéméndi, így feltehetően ugyanannak a mesternek a munkája lehet.
Templomlátogatásunk után a Mindenszentek temetőkápolna következett, mely egy nagyon különleges műemlék a 11. századból. A román kori elemeket is megőrzött templomot a 15. és 18. században megnagyobbították és részlegesen átalakították. A nagytemplom megépülése után fokozatosan átvette a kisebb templom szerepét, s azóta főképp temetőkápolna státuszban van.
A templom megtekintése után a délutánra beharangozott esős idő miatt a rövidebb útvonalat választottuk és Rockenbauer Pál sírja felé folytattuk utunkat. Itt tartottunk egy kis ebédszünetet is. A túrát végül Pécsváradon fejeztük be. Január 14-én a farsangi túrával folytatjuk utunkat, már Szederkényből a Baranyai-dombság területén járva.